هوشمند سازی ساختمان isparo

روح‌الله قهرمانی چابک

فصل تغییر نزدیک است...

بدرقه باشكوه نشان از كارنامه درخشان روح‌الله قهرمانی دارد

آیین تودیع و معارفه استاندار گیلان با حضور وزیر كشور در رشت برگزار شد.
در این مراسم كه با حضور معاونان استاندار، فرمانداران، بخشداران، رؤسای سازمان‌ها و مدیران كل دستگاه‌های اجرایی، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، وزیر كشور وضعیت كشور در بعد بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی را دارای شكوه و عظمت دانست و گفت: بعد از سه دهه، آثار انقلاب اسلامی ایران را در شمال آفریقا و سایر كشورهای منطقه می‌بینیم كه نشان از صادر شدن انقلاب اسلامی ایران به سایر كشورها است.
مصطفی محمدنجار افزود: تاكنون اقدامات خوبی در استان گیلان انجام شده كه از آن‌جمله می‌توان به رشد 55 درصدی كلاس‌های درس و نوسازی مدارس، احداث سه باب بیمارستان، احداث آزاد راه رشت ـ قزوین، گازرسانی و آبرسانی به شهرها و روستاها، احیای آب‌بندان‌ها و ... اشاره نمود.
وی اضافه كرد: ایران اسلامی به همت بلند جوانان و دانشمندان توانست فضا را تسخیر كند و در فنآوری هسته‌ای با روش و دانش بومی این تكنولوژی را به‌دست آورد.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش‌های 42 ماهه روح‌الله قهرمانی چابك در مسئولیت استانداری گیلان افزود: قهرمانی از فرزندان این مرز و بوم است و كارهای خوبی در زمان او در استان گیلان صورت پذیرفت و از امروز ایشان به عنوان سفیر ایران در كویت مشغول به فعالیت خواهند شد.
محمدنجار با اشاره به كارنامه درخشان قهرمانی گفت: علاوه بر رضایت رئیس جمهور از قهرمانی، این بدرقه باشكوه نشان از این دارد كه وی در استان موفق بوده و در جهت آبادانی و عمرانی استان تلاش ویژه نموده است و امروز قهرمانی در سنگری دیگر خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.
وی ادامه داد: اجرای 221 مصوبه از 222 مصوبه دور اول و 203 مصوبه از 218 مصوبه دور دوم سفر هیأت دولت به گیلان در حوزه‌های آب‌رسانی، عمرانی و كشاورزی نشان از موفقیت قهرمانی در استان گیلان دارد و وجود 300 مصوبه در سفر سوم به استان گیلان سند توسعه این استان است كه با همكاری همه‌جانبه باید تحقق پذیرد.
وزیر کشور تصریح كرد: تلاش قهرمانی باعث شده كه استان گیلان به درجه‌ای از پیشرفت برسد و با ادامه كار توسط سعادتی این تلاش‌ها ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اهمیت استان گیلان با دارا بودن 300 كیلومتر مرز آبی با كشورهای همسایه شمالی گفت: استان گیلان قابلیت‌های ارزشمندی در عرصه‌های مختلف دارد و می‌توان بیش از این به مردم این استان خدمت كرد.

روح‌الله قهرمانی چابك ادامه داد: در سال 1390 پروژه‌های بزرگی در صنعت استان افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: با توكل بر خداوند و در بین مردم بودن و كمك و همیاری آنان در طول این دوره 42 ماهه توانستیم در رفع مشكلات موفق باشیم و این مدت در استان خودم و در میان هم‌استانی‌های عزیزم، خاطره و تجربه تكرار نشدنی داشتم كه این لذت خدمتگزاری را هرگز فراموش نخواهم كرد.
وی ضمن تبریك به استاندار جدید گیلان، خطاب به مدیران استانی گفت: از همه مدیران می‌خواهم كه كمال همكاری را در جهت منافع استان با سردار سعادتی داشته باشند تا استان گیلان روز به روز بر پله‌های ترقی قدم بگذارد و قله‌های پیشرفت را فتح كند.
همچنین رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به زحمات طاقت‌فرسای قهرمانی در مسئولیت استانداری گیلان گفت: قهرمانی استانداری شایسته و لایق برای گیلان بود و آرزو داریم در عرصه‌های دیگر خدمت به نظام جمهوری اسلامی، موفق و مؤید باشد.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز در ادامه این مراسم به نمایندگی از آیت‌الله زین‌العابدین قربانی كه در قم به‌سر می‌برد، از تلاش‌های قهرمانی چابك تشكر كرد.
در ادامه، رئیس کل دادگستری گیلان اظهار داشت: ویژگی‌های منحصر به فرد قهرمانی، شناخت خوب و درست او از استان و تجربیات این فرزند استان، نكته مثبتی بود كه منشاء خدمات بسیاری به استان شد.
محمدجواد حشمتی گفت: مردم گیلان در هر كجای استان از حسنات استاندار و از مردمی بودن قهرمانی سخن می‌گویند و دعای خیر مردم استان بدرقه راه او خواهد بود.
وی افزود: قهرمانی در طول سه سال و نیم خدمات به یاد ماندنی را در استان به‌جای گذاشت و دستگاه قوه قضاییه استان در این دوران تمامی سعی خود را كرد تا با همكاری با استاندار مردمی و محبوب گیلان در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.
در پایان این مراسم از خدمات روح‌الله قهرمانی چابك قدردانی و مهدی سعادتی به عنوان استاندار جدید گیلان معرفی شد.

• سالن الغدیر استانداری گیلان مملو از جمعیتی بود كه برای قدردانی از خدمات روح‌الله قهرمانی چابک در این مكان جمع شده بودند و به‌رغم اضافه كردن صندلی، باز هم تعداد زیادی از حضار، از جمله رئیس سازمان آموزش و پرورش ایستاده مراسم را دنبال كردند و برخی دیگر از مسئولین نیز به توصیه وزیر كشور روی زمین نشستند.
• استاندار سابق گیلان در سخنانی، گزارشی از عملكرد سه سال و نیم خود ارائه كرد و ابراز امیدواری نمود قطار توسعه گیلان شتابان به پیش رود.
• فردین معصومی، جاسم ویشگاهی و اصغر ابراهیمی ـ سه تن از قهرمانان بازی‌های گوانجو چین ـ در این مراسم مدال‌های خود را به روح‌الله قهرمانی چابک اهداء كردند كه در این هنگام، استاندار سابق گیلان گفت: "من همیشه می‌گفتم قهرمانی چابك هستم"، كه این سخن او، موجب خنده حضار شد.
• این‌بار مردم گیلان برخلاف گذشته خوش استقبال و بد بدرقه نبودند و حسابی از قهرمانی تقدیر و قدردانی كردند و به سردار سعادتی نیز خوش‌آمد گفتند.
• در پایان این مراسم، تمامی حضار برای خداحافظی با استاندار سابق گیلان و آشنایی با استاندار جدید و گرفتن عكس یادگاری به جلوی سالن هجوم آوردند كه این امر، عبور و مرور را دشوار كرده بود.

در گذر زمان

 1. هیئت مدیره و رئیس پروژه خانه سازی پالایشگاه ولیعصر و فرودگاه جم کنگان
  ۱۳۶۲ - ۱۳۶۳

  مهندس قهرمانی فعالیتهای خود را از سال 62-63 از پالایشگاه کنگان بوشهر آغاز نمود و عضو هیئت مدیره و رئیس پروژه خانه سازی پالایشگاه ولیعصر و فرودگاه جم کنگان بود.

 2. مدیر کل دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
  ۱۳۷۲ - ۱۳۷۳

  مهندس قهرمانی طی سال های 72-73 به عنوان مدیر کل دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول به کار شد و بزرگترین بیمارستان خاورمیانه با نام الزهرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی را در اصفهان به بهره برداری رساند.

 3. مدیر کل دفتر فنی، معاون امور عمرانی استان چهارمحال و بختیاری
  ۱۳۷۳

  مهندس قهرمانی در سال 73 به عنوان مدیر کل دفتر فنی استان چهارمحال و بختیاری در آمد که پس از چند ماه به سمت معاون امور عمرانی این استان منصوب گردید و طرح های ملی زیادی از جمله تونل زاینده رود و فرودگاه شهر کرد را به بهره برداری رساند.

 4. معاون امور عمرانی استانداری گیلان
  ۱۳۷۸

  مهندس قهرمانی در سال 1378 به استان گیلان آمد و به عنوان معاون امور عمرانی استانداری گیلان منصوب شد

 5. معاون برنامه ریزی استانداری گیلان - قائم مقام منطقه آزاد انزلی
  ۱۳۸۲

  مهندس قهرمانی در سال 1382 به سمت معاون برنامه ریزی استانداری گیلان شروع به فعالیت نمود و به عنوان قائم مقام منطقه آزاد انزلی منصوب شد

 6. استاندار گیلان
  ۱۳۸۶

  مهندس قهرمانی در سال 1386 به سمت استاندار گیلان رسید

 7. سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کویت
  ۱۳۸۹ - ۱۳۹۲

  روح‌الله قهرمانی چابک پس از پایان مسئولیت در استانداری گیلان، از اسفند سال ۱۳۸۹ تا شهریور ماه سال ۱۳۹۲ سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کویت بود

 8. مجری و مدیر ملی طرح شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی
  ۱۳۹۳

 9. رئیس هیئت مدیره مجتمع فرهنگی ورزشی ( تله کابین ) توچال تهران
  ۱۳۹۵