هوشمند سازی ساختمان isparo

روح‌الله قهرمانی چابک

فصل تغییر نزدیک است...

پیشرفته‌ترین کارخانه‌ی چای ایران راه‌اندازی می‌شود

استاندار گیلان از افتتاح پیشرفته‌ترین کارخانه چای ایران در هفته آینده خبر داد كه با سرمایه‌گذاری ۱۰میلیارد تومانی یک ایرانی مقیم خارج از کشور در تنکابن ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روح‌الله قهرمانی چابک گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری یک تانزانیایی ایرانی‌الاصل که از بزرگ‌ترین صادر و وارد‌کنندگان چای به شمار می‌رود، مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و با هزینه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان و بدون دریافت تسهیلات راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: این کارخانه قادر به تولید و فراوری ۱۰ هزار تن چای است و انواع چای سیاه و سبز، چای کیسه‌ای، نوشابه چای، اسانس طبیعی چای و حتی تنباکوی چای در آن تولید می‌شود.

قهرمانی هم‌چنین از افتتاح کارخانه بزرگ دیگری در استان گیلان و شهرستان املش یاد کرد و گفت: این کارخانه نیز با ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن در سال تا دو ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

ستاندار گیلان در برنامه پیک بامدادی رادیو ایران عنوان کرد: بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین مجتمع فرآوری چای را توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و خارجی که ایرانی‌الاصل است را با حضور مسوولان به بهره‌برداری رسمی می‌رسانیم و این شرکت امسال می‌تواند ۱۰ هزار تن چای را فرآوری و بسته‌بندی کند.

او گفت: با توجه به اینکه همه تولید چای کشورمان حدود ۳۵ هزار تن تا ۴۰ هزار تن است، در کنار کارخانه بزرگ دیگری که بزرگ‌تر از این کارخانه است، توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی که الآن ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، می‌تواند دوران طلایی چای را دوباره به کشور در پایان امسال نوید دهد.

مهندس قهرمانی همچنین درباره وضعیت واردات در کشور هم گفت: در سال ۸۸ ما برای اولین بار توانستیم در حدود ۸ هزار تن از چای گیلان را به تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر کنیم و در سال ۸۹ این مقدار باید حداقل به دو برابر برسد البته با ورود بخش خصوصی در خصوص خرید چای خشک از وضعیت بهتری برخوردار خواهد شد.

در گذر زمان

 1. هیئت مدیره و رئیس پروژه خانه سازی پالایشگاه ولیعصر و فرودگاه جم کنگان
  ۱۳۶۲ - ۱۳۶۳

  مهندس قهرمانی فعالیتهای خود را از سال 62-63 از پالایشگاه کنگان بوشهر آغاز نمود و عضو هیئت مدیره و رئیس پروژه خانه سازی پالایشگاه ولیعصر و فرودگاه جم کنگان بود.

 2. مدیر کل دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
  ۱۳۷۲ - ۱۳۷۳

  مهندس قهرمانی طی سال های 72-73 به عنوان مدیر کل دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول به کار شد و بزرگترین بیمارستان خاورمیانه با نام الزهرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی را در اصفهان به بهره برداری رساند.

 3. مدیر کل دفتر فنی، معاون امور عمرانی استان چهارمحال و بختیاری
  ۱۳۷۳

  مهندس قهرمانی در سال 73 به عنوان مدیر کل دفتر فنی استان چهارمحال و بختیاری در آمد که پس از چند ماه به سمت معاون امور عمرانی این استان منصوب گردید و طرح های ملی زیادی از جمله تونل زاینده رود و فرودگاه شهر کرد را به بهره برداری رساند.

 4. معاون امور عمرانی استانداری گیلان
  ۱۳۷۸

  مهندس قهرمانی در سال 1378 به استان گیلان آمد و به عنوان معاون امور عمرانی استانداری گیلان منصوب شد

 5. معاون برنامه ریزی استانداری گیلان - قائم مقام منطقه آزاد انزلی
  ۱۳۸۲

  مهندس قهرمانی در سال 1382 به سمت معاون برنامه ریزی استانداری گیلان شروع به فعالیت نمود و به عنوان قائم مقام منطقه آزاد انزلی منصوب شد

 6. استاندار گیلان
  ۱۳۸۶

  مهندس قهرمانی در سال 1386 به سمت استاندار گیلان رسید

 7. سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کویت
  ۱۳۸۹ - ۱۳۹۲

  روح‌الله قهرمانی چابک پس از پایان مسئولیت در استانداری گیلان، از اسفند سال ۱۳۸۹ تا شهریور ماه سال ۱۳۹۲ سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کویت بود

 8. مجری و مدیر ملی طرح شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی
  ۱۳۹۳

 9. رئیس هیئت مدیره مجتمع فرهنگی ورزشی ( تله کابین ) توچال تهران
  ۱۳۹۵